HAKKIMIZDA

Artsan, firma olarak 1987 yılında, ARTSAN ALÜMİNYUM adıyla Şişli/Çağlayan'da, küçük bir atölyede faaliyetlerine başladı. Alüminyum doğrama ve alüminyum resim çerçevesi imalatı, çerçeve aksesuar ve profillerinin toptan satışı alanlarında faaliyetlerini yürüttü.

İtalyan sanatsal çerçeve profillerinin ithal edilmesi ile birlikte alüminyum çerçeve işini bırakarak, sanatsal resim ve çerçeve konusunda hizmet vermek üzere Beyoğlu Tünel'de, küçük bir dükkan da resim ve çerçeve satışı yapmaya başladı.

Bakırköy şubesinin açılışından sonra bu isimle faaliyetine de devam etti. 1989-2000 arasında Bakırköy'de, sanatsal resim çerçevesi imalatında toptan ve perakende alanında faaliyet gösterdi.

Çerçeve sektöründe agraf çakma makinelerinin ithal edilmesi ve bu makinelerin piyasada talep görmesiyle birlikte 1995 tarihinde, agraf çakma makinesi imalatı yaparak piyasaya sundu. Bu makineler piyasada halen kullanılmaktadır.

Artsan olarak bugün, ithal ve yerli rakiplerinin üretimi olan makinelerden, artı özellikleri olan başka makineler tasarlayarak bunların imalatını yapmaktayız. Yeni ürünler konusunda ARGE çalışmalarımız ise devam etmektedir.